Henkilökunta

Johtoryhmä

Kari Juntunen
toimitusjohtaja
044 7224 772
Kari Kaihonen
Kehitysjohtaja
040 764 7960
Jarkko Paananen
oppilaitosjohtaja
040 7239 641
Outi Hieta
talous- ja henkilöstöjohtaja
043 8273 496

Henkilökunta

Asiakaspalvelu

Markkinointi, viestintä

Anu Jauhiainen
markkinointisuunnittelija
Johanna Katajamäki
graafinen suunnittelija
Linda Kotkas
myyntikoordinaattori
Merja Laine
toimistosihteeri, asiakasrekisteri
Pirjo Metsovaara
sisällöntuottaja
Minna Moshnikoff
myyntikoordinaattori, Social Selling
Seija Nikander
toimistosihteeri
Sanna Taavila
myynti- ja markkinointipäällikkö
Pirjo-Riitta Turkki
markkinoinnin kehittäjä

Liiketoiminta

Anu Aalto
koulutussuunnittelija
Maiju Antikainen
koulutussuunnittelija
Timo Blomster
kouluttaja
Sari Erkkilä-Känkänen
koulutussuunnittelija
Jaana Gabrielsson
koulutuspäällikkö
Sari Herrala
kouluttaja, lean, tuotekehitys, yritysten kehitys, toimintatapavalmennukset
Tiina Kekkonen
kehitysasiantuntija, asiakkuudet
Mira Korteniemi
kouluttaja, media ja painoviestintä
Jouni Kyllönen
kehitysvastaava
Camilla Lang
Koulutussuunnittelija
Satu Lankinen
kehitysasiantuntija, asiakkuudet
Riitta Länsitalo
kouluttaja
Terkko Malm
kouluttaja, media- ja painoviestintä
Ari Muhonen
kouluttaja, media- ja painoviestintä
Satu Myllylä
koulutussuunnittelija
Tiina Nordman
koulutussuunnittelija
Liisa Puskala
kouluttaja
Leena Rihtniemi
koulutussuunnittelija, media- ja painoviestintä
Pirkko Taipale
kouluttaja, vuorovaikutustaidot, esimiestyö, yritysten kehitys
Kari Tillanen
kouluttaja, johtaminen ja esimiestyö, yrityksen talous, hankinta ja hallitustyöskentely
Otto Tuomainen
kouluttaja
Jussi Venäläinen
kouluttaja, turvallisuusala

Liikenne ja kiinteistö

Jonna Akselila
koulutussuunnittelija, logistiikka
Minna Forsman
kouluttaja
Tuula Haapakorpi
koulutussuunnittelija
Maaret Harjunpää
kouluttaja
Kai Hikman
kouluttaja
Eemil Hyppänen
Kouluttaja, autoala
Hannu Jyrinki
kehitysvastaava
Timo Kanerva
kouluttaja
Erika Keränen
koulutussuunnittelija, talotekniikka
Antti Korhonen
kouluttaja
Esa Lanzett
kouluttaja
Jonna Lehtinen
koulutussuunnittelija
Pekka Lehto
kouluttaja
Heidi Leskinen
Kehitysasiantuntija, asiakkuudet
Birgitta Liuskallio
koulutussuunnittelija, tutkinnot, kiinteistöpalveluala
Ari Luhtanen
kouluttaja
Tero Lötjönen
kouluttaja
Jarkko Mahkonen
kouluttaja
Tapani Miikkulainen
kouluttaja/tekniikka
Janne Nevakare
kouluttaja, logistiikka
Ari-Pekka Ojalainen
kehitysvastaava, logistiikka
Hanna Ollila
koulutussuunnittelija
Rainer Paloniemi
koulutuspäällikkö
Eetu Peltonen
kouluttaja, autoala
Tommi Piitulainen
kouluttaja, autoala
Ilari Raita-aho
kouluttaja
Tommi Raitovuo
kouluttaja
Johanna Rautio
koulutussuunnittelija
Markku Rekinen
Kehitysasiantuntija, asiakkuudet.
Harri Romanainen
kouluttaja
Pasi Ruuskanen
kouluttaja
Merja Soikkeli
koulutussuunnittelija, autoala
Hemmo Teerinmäki
kouluttaja

Teollisuus

Reijo Alastalo
kouluttaja, sähköala
Henri Dolk
kouluttaja, NDT
Sophie Ehrnrooth
kouluttaja
Erika Granfelt
koulutussuunnittelija
Laura Hakonen
kouluttaja
Markku Harmaala
koulutussuunnittelija
Laura Hassi
koulutussuunnittelija, energia-ala
Paavo Heikkinen
Kehitysasiantuntija, asiakkuudet
Heikki Heimo
kouluttaja
Jari Hietanen
Kouluttaja,voimalaitos- ja energia-ala
Sirkka Hyyhönen
koulutussuunnittelija
Pauli Joronen
Kouluttaja, muovialan koulutus
Sami Kaasalainen
kouluttaja, metsäteollisuus
Jukka Kauppinen
kouluttaja ylikonemestari, energiainsinööri
Janne Kivi
kouluttaja, työturvallisuus
Juha Kuosmanen
kouluttaja
Ilkka Lassila
koulutusasiantuntija
Jorma Lyytikäinen
kouluttaja
Ari Määttä
kouluttaja, teollisuuden kunnossapito
Anneli Mörsky
koulutussuunnittelija, teollisuus
Matti Niemelä
koulutusasiantuntija
Margit Ojanen
koulutussuunnittelija, sähkö- ja automaatio
Virva Ojanen
koulutussuunnittelija, teollisuus
Raimo Pihlaja
kouluttaja, sähkö ja automaatio
Riitta Reijonen
koulutussuunnittelija
Jari Siltala
kouluttaja
Riku Silván
johtava koulutusasiantuntija
Jyri Similä
Kouluttaja
Eero Toivanen
koulutuspäällikkö, teollisuus
Leena Tuovinen
koulutussuunnittelija, sähkö- ja automaatioalan tutkinnot
Hannu Vartiainen
kouluttaja
Timo Virolainen
kouluttaja
Rauno Wikström
kouluttaja, sähkö ja automaatio, Profinet- ja Profibus-kenttäväylät

Opintotoimisto

Johanna Girod
Opinto-ohjaaja
Leena Heiskanen
vastaava koulutussuunnittelija
Eeva Pajosmaa
opintosihteeri
Saija Piipponen
koordinaattori

ALVAR

Satu Henttinen
projektisihteeri, turvallisuusala / ALVAR
Tiina Honkarila
projektisihteeri, ALVAR, auto-, kone- ja metalli-, sekä kunnossapitoala
Paula Horsma
koulutussihteeri
Niina Juopperi
projektisihteeri, ALVAR, puu- ja rakennusala
Tarja Kantola
projektisihteeri/ALVAR, kiinteistöpalveluala ja talotekniikka-alat
Veijo Kykkänen
kehitysvastaava, ALVAR näyttötutkintoaineistojen tuottaminen
Mervi Valtonen
projektisihteeri, alvar, sähköala

Hallintopalvelut

Jaana Jaatinen
taloussihteeri
Timo Juvonen
controller
Tarja Kangas
pääkirjanpitäjä
Teija Karjalainen
laatupäällikkö
Katri Kuri
johdon sihteeri
Outi Laitanen
johdon sihteeri
Ulla Poutanen
taloussihteeri
Nina Salminen
henkilöstöasiantuntija
Sirpa Vesterinen
palkkasihteeri

Kehittämistoiminta, IT-ratkaisut

Marko Kivistö
Web-asiantuntija
Markus Moshnikoff
Web-asiantuntija
Mirva Saajasto
kehitysvastaava
Mikko Virtanen
Sovellusasiantuntija