Henkilökunta

Johtoryhmä

Kari Juntunen
toimitusjohtaja
044 7224 772
Kari Kaihonen
yrityspalvelujen johtaja
040 764 7960
Jarkko Paananen
oppilaitosjohtaja
040 7239 641
Maija Kaksonen
talous- ja henkilöstöjohtaja
050 394 7756

Henkilökunta

Asiakaspalvelu

Myynti ja markkinointi

Paavo Heikkinen
Kehitysasiantuntija, asiakkuudet
Anu Jauhiainen
markkinointisuunnittelija
Johanna Katajamäki
graafinen suunnittelija
Tiina Kekkonen
kehitysasiantuntija, asiakkuudet
Linda Kotkas
myyntikoordinaattori
Merja Laine
toimistosihteeri, asiakasrekisteri
Satu Lankinen
kehitysasiantuntija, asiakkuudet
Heidi Leskinen
Kehitysasiantuntija, asiakkuudet
Pirjo Metsovaara
sisällöntuottaja
Minna Moshnikoff
myyntikoordinaattori, Social Selling
Markku Rekinen
Kehitysasiantuntija, asiakkuudet.
Sanna Taavila
myynti- ja markkinointipäällikkö
Pirjo-Riitta Turkki
markkinoinnin kehittäjä

Liiketoiminta

Anu Aalto
koulutussuunnittelija
Maiju Antikainen
koulutussuunnittelija
Timo Blomster
kouluttaja
Michael Ek
kouluttaja
Sari Erkkilä-Känkänen
koulutussuunnittelija
Jaana Gabrielsson
koulutuspäällikkö
Sari Herrala
kouluttaja, lean, tuotekehitys, yritysten kehitys, toimintatapavalmennukset
Mira Korteniemi
kouluttaja, media ja painoviestintä
Camilla Lang
Koulutussuunnittelija
Riitta Länsitalo
kouluttaja
Terkko Malm
kouluttaja, media- ja painoviestintä
Ari Muhonen
kouluttaja, media- ja painoviestintä
Satu Myllylä
koulutussuunnittelija
Leena Niiva
kouluttaja, media ja painoviestintä
Tiina Nordman
koulutussuunnittelija
Liisa Puskala
kouluttaja
Leena Rihtniemi
koulutussuunnittelija, media- ja painoviestintä
Pirkko Taipale
kouluttaja, vuorovaikutustaidot, esimiestyö, yritysten kehitys
Otto Tuomainen
kouluttaja
Pia Upanne
kouluttaja
Jussi Venäläinen
kouluttaja, turvallisuusala

Tekniikka

Reijo Alastalo
kouluttaja, sähköala
Erika Granfelt
koulutussuunnittelija, tutkinnot
Laura Hakonen
kouluttaja
Markku Harmaala
koulutussuunnittelija
Laura Hassi
koulutussuunnittelija, tutkinnot, energia-ala
Teija Karjalainen
koulutuspäällikkö
Jukka Kauppinen
kouluttaja ylikonemestari, energiainsinööri
Erika Keränen
koulutussuunnittelija, talotekniikka
Esa Lanzett
kouluttaja
Birgitta Liuskallio
koulutussuunnittelija, tutkinnot, kiinteistöpalveluala
Jarkko Mahkonen
kouluttaja
Tapani Miikkulainen
kouluttaja/tekniikka
Margit Ojanen
koulutussuunnittelija
Hanna Ollila
koulutussuunnittelija
Raimo Pihlaja
kouluttaja
Tommi Raitovuo
kouluttaja
Pasi Ruuskanen
kouluttaja
Olli Torvinen
kouluttaja
Leena Tuovinen
koulutussuunnittelija, sähkö- ja automaatioalan tutkinnot
Hannu Vartiainen
kouluttaja
Pekka Väisänen
kouluttaja
Rauno Wikström
kouluttaja, sähkö ja automaatio, PROFINET ja PROFIBUS-kenttäväylät

Auto ja logistiikka

Jonna Akselila
koulutussuunnittelija, logistiikka
Minna Forsman
kouluttaja
Tuula Haapakorpi
koulutussuunnittelija
Satu Heinonen
koulutussuunnittelija
Kai Hikman
kouluttaja
Kari Kaaja
kouluttaja
Timo Kanerva
kouluttaja
Kai Kivelä
Kouluttaja
Antti Korhonen
kouluttaja
Pekka Lehto
kouluttaja
Ari Luhtanen
kouluttaja
Tero Lötjönen
kouluttaja
Frans Malmari
kouluttaja, ajoneuvotekniikka
Janne Nevakare
kouluttaja, logistiikka
Rainer Paloniemi
koulutuspäällikkö
Eetu Peltonen
kouluttaja, autoala
Tommi Piitulainen
kouluttaja, autoala
Ilari Raita-aho
kouluttaja
Johanna Rautio
koulutussuunnittelija
Harri Romanainen
kouluttaja
Merja Soikkeli
koulutussuunnittelija, autoala
Sari Ståhl
Kouluttaja, tutkinnot, varastologistiikka
Sami Tervonen
Kouluttaja

Teollisuus

Maria Boholm
koulutussuunnittelija
Henri Dolk
kouluttaja, NDT
Sophie Ehrnrooth
kouluttaja
Heikki Heimo
kouluttaja
Sirkka Hyyhönen
koulutussuunnittelija
Pauli Joronen
Kouluttaja, muovialan koulutus
Sami Kaasalainen
kouluttaja, metsäteollisuus
Janne Kivi
kouluttaja, työturvallisuus
Maija-Liisa Kuusela
koulutusasiantuntija
Jyrki Laaksonen
kouluttaja
Ilkka Lassila
koulutusasiantuntija
Jorma Lyytikäinen
Kouluttaja
Ari Määttä
kouluttaja, teollisuuden kunnossapito
Anneli Mörsky
koulutussuunnittelija, teollisuus
Matti Niemelä
koulutusasiantuntija
Virva Ojanen
koulutussuunnittelija
Riitta Reijonen
koulutussuunnittelija
Jari Siltala
kouluttaja
Pekka Soininen
kouluttaja
Eero Toivanen
koulutuspäällikkö
Timo Virolainen
kouluttaja

Opintotoimisto

Johanna Girod
Koulutussuunnittelija, ohjaus ja hankkeet
Leena Heiskanen
vastaava koulutussuunnittelija
Paula Horsma
koulutussihteeri
Eeva Pajosmaa
koulutussihteeri, opintotoimisto

Hanketoiminta

Hannu Jyrinki
kehitysvastaava
Jouni Kyllönen
kehitysvastaava
Saija Piipponen
koordinaattori
Mirva Saajasto
kehitysvastaava
Riku Silván
johtava koulutusasiantuntija
Iikka Upanne
kehitysvastaava

ALVAR

Satu Henttinen
projektisihteeri, turvallisuusala / ALVAR
Tiina Honkarila
projektisihteeri, ALVAR, auto-, kone- ja metalli-, kunnossapito-, puu- sekä rakennusala
Tarja Kantola
projektisihteeri/ALVAR, kiinteistöpalveluala ja talotekniikka-alat
Veijo Kykkänen
kehitysvastaava, ALVAR näyttötutkintoaineistojen tuottaminen
Mervi Valtonen
projektisihteeri, alvar, sähköala

Hallintopalvelut

Jaana Jaatinen
taloussihteeri
Timo Juvonen
controller
Tarja Kangas
pääkirjanpitäjä
Katri Kuri
johdon sihteeri
Outi Laitanen
johdon sihteeri
Ulla Poutanen
taloussihteeri
Nina Salminen
henkilöstöasiantuntija
Sirpa Vesterinen
palkkasihteeri

Tietopalvelut

Juuso Henriksson
tietopalvelupäällikkö
Jaana Jaakkola
järjestelmäasiantuntija
Marko Kivistö
Web-asiantuntija
Markus Moshnikoff
Web-asiantuntija
Jenna Puumalainen
järjestelmäasiantuntija
Mikko Virtanen
Sovellusasiantuntija